اپلیکیشن واقعیت افزوده
«اهل کاشانم»

دانلود
shape image

واقعیت افزوده

اپلیکیشن «واقعیت افزوده» (Augmented Reality or AR) پروژه «اهل کاشانم» دارای دو بخش اصلی می باشد. یک بخش به پخش فیلم های مربوط به کتاب «اهل کاشانم»، به صورت «واقعیت افزوده»، اختصاص دارد. در بخشهایی از کتاب از لوگوی زیر برای نمایش پشتیبانی شده توسط تکنولوژی «واقعیت افزوده» استفاده شده است، کافیست اپلیکیشن را اجرا کرده و با دوربین گوشی به این تصاویر نگاه کنید.

بخش دیگر این اپلیکیشن، «بازی واقعیت افزوده» اهل کاشانم می باشد که در فاز اول «اپیزود اهل سیلک» را شامل می شود و در مراحل بعدی اپیزود یا قسمت های دیگری نیز به آن افزوده خواهد شد. برای اجرای این بازی، که از تکنولوژی «واقعیت افزوده» استفاده می کند، لازم است در محل آن اپیزود، مثلاً تپه های باستانی سیلک، حضور داشته باشید و مرحله به مرحله مأموریت های داده شده را اجرا کنید. این مأموریت ها شما را به موقعیت خاصی در محل هدایت می کند، در آنجا به کمک تصویر نصب شده در محل و نگاه به آن در دریچه دوربین گوشی می توانید معما را حل کرده و به مرحله بعدی هدایت شوید. این نوع از بازی ها، ژانر جدیدی در بازی سازی کامپیوتری محسوب می شوند که کاربر را به حرکت و کشف محیط اطراف به کمک تکنولوژی «واقعیت افزوده» وا می دارند.

«واقعیت افزوده» چیست؟

اضافه کردن محتوای دیجیتال، شامل اشیاء سه بعدی ،فیلم، صدا و انواع دیگر آن به دنیای واقعی به کمک یک تجهیز هوشمند دوربین دار، مانند گوشی یا تبلت، اصطلاحاً «واقعیت افزوده» خوانده می شود.

ویژگی‌های اپلیکیشن واقعیت افزوده

icon image

واقعیت افزوده سه بعدی در محیط بازی

icon image

واقعیت افزوده ویدئویی بر روی کتاب «اهل کاشانم»

icon image

آشنایی با فرهنگ و گذشته تاریخی کاشان

icon image

با همراهی احمد اعتماد فینی (روایتگر اپیزود سیلک)

about us
مشاهده تیزر تبلیغاتی واقعیت افزوده

تصاویر محیط اپلیکیشن

تماس با ما

«گروه نرم افزاری افرا» با نام تجاری «افرااپ» وابسته به «شرکت خانه هوشمند افرا» مجری پروژه های نرم افزاری، طراحی اپلیکیشن موبایل، واقعیت مجازی و واقعیت افزوده از سال 1381 فعالیت خود را آغاز کرده و همواره کوشیده بهترین خدمات را کاربران و مشتریان خود ارائه نماید.

حامیان ما

footer shape